Přeskočit na obsah

Mgr. Miloslav Kůta

Jelikož byl český jazyk jeden z předmětů, které jsem měl jak na základní, tak na střední škole v oblibě, neváhal jsem a rozhodl se vystudovat v Liberci obor učitelství českého jazyka a občanské výchovy pro základní školy. Ve své školské praxi jsem však jako nováček a kreativní člověk, který rád píše, maluje a tvoří ze svého pohledu netradiční hodiny, narážel na problém, s kým sdílet své zkušenosti a představy, kde hledat pochopení. Cítil jsem se být na „vše“ sám. Ovšem jen do té doby, kdy jsem na svém prvním kurzu RWCT v roce 2011 poznal Kamilu Bergmannovou a Hanu Antonínovou Hegerovou. Atmosféra kurzu a myšlenky, které nám Kamila s Hankou předávaly, mě natolik okouzlily, že jsem poznal, kde jsem doma, kde najdu ty své. Když se v dalších letech přidaly Kateřina Šafránková a Květa Krüger se svými semináři, kouzlo ještě posílilo a nevyprchalo dodnes.

Síla dvojic na mě a mou kamarádku Šárku Bartošovou natolik zapůsobila, že jsme se rozhodli pokračovat v RWCT dál již ne jako účastníci kurzů, ale jako ti, kteří se o nabyté vědomosti a zkušenosti dělí dál. S Šárkou jsme vytvořili pár, ve kterém se potkal pohled učitele z prvního a druhé stupně, kde se prolíná ženský a mužský pohled, pečlivost a kreativita.

Kontakt: miloslav.kuta@zslesniedu.cz

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.