Přeskočit na obsah

Mgr. Vendula Noháčová

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity obor Učitelství 1. stupně, dále jsem si rozšířila studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy o Speciální pedagogiku. Už od začátku jsem se velmi zajímala o aktivní a prožitkové učení, o různé alternativy a přístupy ve výchově a vzdělávání. Mé další vzdělávání bylo v oblasti Montessori pedagogiky (jsem diplomovaný učitel Montessori pedagogiky). Po ukončení studia jsem pracovala deset let na základní škole ve Vlašimi jako učitelka na prvním stupni a pak i na druhém jako učitelka angličtiny. Od roku 2010 pracuji na malé alternativní škole v Chotýšanech, která se díky velkému zájmu o její styl výuky neustále rozšiřuje.

Ke kritickému myšlení mě přivedla moje touha neustále se dál vzdělávat a hledat způsoby, aby děti i mě učení stále bavilo. Postupně jsem absolvovala základní kurz, Čteme s nečtenáři, typologii MBTI, lektorský kurz a získávala jsem čím dál větší chuť a důvod tento způsob výuky, učení, ale také myšlení šířit i mezi mé kolegy a přátele.

Lektorskou dvojici tvořím, z celého srdce ráda, s Barborou Charvátovou. Kurzům kritického myšlení vlastně vděčím za první setkání s ní. Od té chvíle se naše cesty náhodně protkávaly a postupně se stávalo protkávání záměrným, až se z něj utkalo jedno velmi milé (nejen profesní) přátelství.

Společně s Barborou Charvátovou v současné době vedeme základní kurzy Čtením a psaním ke kritickému myšlení pro učitele 1. – 3. ročníku a také seminář Nebojme se poezie. Všechny naše lekce, které v rámci kurzů procházíme společně s účastníky, jsou vyzkoušené i v praxi. Většinou s rozdílnými skupinami dětí.

Jsem vášnivý čtenář a velký milovník přírody. Ideální představa dovolené je s knihou po horách a v práci zase s knihou po škole.

Moje práce mě baví a těším se z každého dne.

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.

No fields found, please go to settings & save/reset fields