Přeskočit na obsah

Mgr. Tereza Haklová

Už od malička jsem si moc přála stát se paní učitelkou. Proto mé kroky po střední škole s pedagogickým zaměřením vedly na Univerzitu Karlovu v Praze, kde jsem absolvovala magisterské studium Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, se specializací na Dramatickou výchovu.

Již při studiu jsem se stala párovou učitelkou a čerpala zkušenosti od těch nejlepších pedagogů v základní škole v Kunraticích, kde jsem působila 8 let.

Po úspěšném složení státní zkoušky na univerzitě jsem se stala třídní učitelkou v první třídě. Právě tehdy se psal rok 2017 a mě do cesty vstoupila Květa Krüger, která působila na škole jako pedagogická konzultantka a mohla jsem se tak účastnit mého prvního kurzu Čtením a psaním ke kritickému myšlení. Již po několika setkáních jsem si byla jistá, že tohle je ta správná cesta, kterou se chci ubírat. Proto jsem se účastnila dalších pokračovacích kurzů, tak i kurzu Čteme s nečtenáři akurzu Rozvoj učitelských dovedností. Absolvovala jsem si seminář Typologie MBTI s Jiřinou Majerovou.

Díky programu RWCT nabralo mé učení úplně jiný směr. Velmi mne baví vidět, jak metody kritického myšlení pomáhají dětem zprostředkovat nová témata k prozkoumávání.  Děti se naučí informace zpracovat, předat je spolužákům a díky tomu přemýšlí nad svým učením.

V letošním roce jsem svůj rozvoj, prozatím dovršila absolvováním Lektorského kurzu pod vedením Květy Krüger a Kateřiny Šafránkové. Jejich kurzy a spolupráce s nimi mi pomohla uvědomit si, kde se právě nacházím a kam chci i nadále na své pedagogické cestě směřovat.

V současné době jsem učitelkou na prvním stupni v ZŠ Albrechtická – Praha Kbely a užívám si svou novou životní roli maminky.

Kontakt: t.haklova@email.cz

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.