Přeskočit na obsah

Mgr. Roman Ziegler

Poté, co jsem 3 roky pracoval jako zámečník v uhelném dole, jsem úspěšně vystudoval obor český jazyk a dějepis na pedagogické fakultě UJEP Ústí nad Labem. Už při studiu jsem se věnoval učitelství a ve 26 letech jsem se stal ředitelem základní školy v Litvínově. V současné době řídím již patnáctým rokem 8. základní školu v Mostě.

Díky projektu Pomáháme školám k úspěchu (Nadace The Kellner Family Foundation) jsem se blíže seznámil s metodami kritického myšlení, formativním hodnocení, čtenářstvím a pisatelstvím. Rád pracuji s dětmi s nejrůznějšími neučebnicovými texty, které se snažíme společně kriticky zkoumat. Právě díky programu RWCT (Čtením a psaním ke kritickému myšlení) mohu s dětmi pracovat tak, aby je to bavilo a výuka nebyla jen suchým předáváním často neužitečných informací.

Vedle své hlavní práce jsem pedagogickým konzultantem v projektu Pomáháme školám k úspěchu a občas lektoruji programy společného vzdělávání a rozvoje škol.

Jsem ženatý, mám dvě dospělé děti, mám rád turistiku po vlastech českých i svobodné cestování po nejrůznějších koutech planety.

Kontakt: ziegler.r@seznam.cz

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.