Přeskočit na obsah

Mgr. Radomíra Hubálková

Čtení a knihy mě provázely od nejútlejšího věku. Proto jsem se také vydala na Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde jsem kromě českého jazyka studovala i dějepis. I když jsem se původně učitelské profesi snažila vyhnout, osud tomu chtěl jinak. Zavál mě z Valašska do Prahy a má výprava do učitelské profese se stala mým trvalým zaměstnáním. V roce 1998 jsem nastoupila na Základní školu Ratibořická v Praze 9 – Horních Počernicích, kde učím dodnes.

S programem Čtením a psaním ke kritickému myšlení jsem se nejprve seznámila coby matka školou povinné dcery. První kurz jsem absolvovala v r. 2002 u Hanky Košťálové a Ondry Hausenblase. Od té doby jsem nové podněty získávala v dalších kurzech zaměřených zejména na rozvíjení čtenářské gramotnosti, ale také na seberozvoj učitele a typologii MBTI.

Osudovým se ukázalo setkání s Katkou Šafránkovou, díky níž jsem získala strážného anděla, který mě v mnoha oblastech posouvá dál a dál. U Katky Šafránkové a Květy Krüger jsem také absolvovala lektorský kurz RWCT.

Školní výuka je pro mě každodenní výzvou, jak získat, inspirovat a podporovat další čtenáře. Dílny čtení jsou pravidelnou a stále nejoblíbenější částí mého pedagogického rejstříku.  Svým čtenářstvím se snažím „nakazit“ i své žáky.

Kontakt: r.hubalkova@gmail.com

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.