Přeskočit na obsah

Mgr. Martina Krupková

Jiří Žáček napsal: „Chcete zmoudřet? Můj ty světe – otevřete knížku – čtěte!“

Nevím, jestli tento citát můj tatínek znal, když mě s sebou brával do knihovny a ukázal mi tak cestu k lásce ke knihám a čtení, a tím vlastně nasměroval moji pedagogickou dráhu.

Vystudovala jsem učitelství pro 1. stupeň se specializací na český jazyk na Pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci a učitelství dějepisu pro základní a střední školy na Pedagogické fakultě Karlovy univerzity v Praze.

Od ukončení vysokoškolských studií pracuji více než 20 let jako učitelka českého jazyka a dějepisu na 2. stupni ZŠ a MŠ Ostašov v Liberci. Zároveň působím i jako výchovná poradkyně. Už od počátků své pedagogické dráhy jsem se snažila učit pomocí všeho možného, abych se při práci s dětmi vyhnula frontální výuce s hlasitým čtením učebnice. Díky zapojení školy do projektu Pomáháme školám k úspěchu jsem po poslední mateřské dovolené měla možnost absolvovat kurzy kritického myšlení pod vedením Hany Antonínové Hegerové a Kamily Bergmannové, které daly mému pedagogickému snažení jasný směr a řád. Učení pomocí metod RWCT, rozvíjení čtenářství a pisatelství u dětí mi dává veliký smysl a práce s žáky tímto způsobem mě naplňuje a baví. Proto jsem požádala o certifikaci Učitelka RWCT a následně nastoupila do lektorského kurzu pod vedením Kateřiny Šafránkové a Květy Krüger. Kurz jsem absolvovala v roce 2020.

V lektorské činnosti jsem nalezla další profesní výzvu, při níž zjišťuji, že i práce s dospělými mi není úplně cizí.

V současné době se sžívám s rolí pedagogického konzultanta v nové fázi projektu Pomáháme školám k úspěchu.

Kontakt: martina.krupkova@zsostasov.cz

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.