Přeskočit na obsah

Mgr. Magdaléna Handlířová

Patřím k lidem, kteří se snaží dělat to, co je baví. Proto učím. Moje profesní cesta je plná zajímavých zkušeností – setkala jsem se během své praxe s nadaným dětmi na jazykovém gymnáziu, ale také jsem pracovala s dětmi se specifickými potřebami na učilišti, poznávala jsem žáky na prvním stupni a nyní učím český jazyk na druhém stupni Základní školy Janáčkovo náměstí v Krnově.

Když jsem se poprvé setkala s programem RWCT, hned jsem si byla jistá, že je to cesta, kterou jsem dlouho hledala. Fascinujeme mě, s jakou přirozeností prostřednictvím metod RWCT děti s nadšením proplouvají vyučovacím procesem a já mohu být v roli průvodce. Učení baví děti i mě.

Jsem moc ráda, že jsem potkala kolegyni Marcelu Rychtovou, se kterou pracujeme v tandemu již několik let. Pravidelně sdílíme své zkušenosti a poznatky s dalšími učiteli v Centru kolegiální podpory pro rozvoj čtenářství, kde se i my stále učíme novým dovednostem, vedeme čtenářský klub a podněcujeme děti k samostatnému myšlení a aktivnímu přístupu k výuce. Věříme, že každé dítě je jedinečné, může zažít úspěch a je schopno se učit s radostí.
Učím už přes dvacet pět let a s pokorou a nadšením sleduji změny, jakými prochází stále větší množství škol. Jsem vděčná, že mohu být při tom.

Klíčovým bylo pro mě setkání s Květou Krüger a Katkou Šafránkovou, které nám na mnoha kurzech s trpělivostí, nadšením a osobitým neutuchajícím humorem odkrývaly tajemství kritického myšlení. Působily jako pedagogické konzultantky na naší škole, což bylo nesmírně obohacující. Postupně jsem se stala učitelkou a později lektorkou RWCT, čehož si nesmírně vážím, a zároveň to vnímám nejen jako příležitost podělit se o své zkušenosti s kolegy, ale hlavně jako obrovskou zodpovědnost.

Kontakt: handlirova@zsjnkrnov.cz

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.