Přeskočit na obsah

Mgr. Kateřina Sládková

Svou pedagogickou dráhu jsem zahájila studiem Střední pedagogické školy v Prachaticích, kde jsem se setkala s velkou spoustou zapálených učitelů, pokračovala jsem na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. Vystudovala jsem učitelství pro 1. stupeň a v současné době učím na základní škole v Českém Krumlově.

Měla jsem to štěstí, že mými lektory základního kurzu RWCT byli Hana Košťálová a Ondřej Hausenblas. Díky nim rozházené střípky mých pedagogických nápadů a pokusů zapadly do ucelené mozaiky. Od té doby se snažím pedagogický konstruktivismus uplatňovat nejen ve třídě, ale i v kurzech.

Jsem certifikovanou učitelkou i lektorkou RWCT. Společně s Bohunkou Jochovou vedeme základní kurzy Čtením a psaním ke kritickému myšlení. Naší velkou výhodou je, že metody a principy KM máme vyzkoušené a ověřené vlastní praxí.

Jsem členkou čtenářského týmu v projektu Pomáháme školám k úspěchu, který vyvinul čtenářské kontinuum, na jehož šíření do praxe se aktivně podílím. V témže projektu pracuji jako čtenářská a pedagogická konzultantka.

Ve své třídě se snažím o to, aby se žáci učili pomocí naučných a beletristických textů, ale také aby se rozvíjeli v oblasti pisatelství, protože čtení je neodmyslitelně spojeno s psaním.

Pro potřeby dílen čtení jsem ve spolupráci s Jiřinou Majerovou vytvořila kontinuální sadu otázek pro žáky 2.–5. ročníku.

Jsem oceněnou finalistkou Global Teacher Prize Czech Republic 2018.

Ve volném čase ráda čtu, pobývám v přírodě, věnuji se turistice a cyklistice.

Kontakt: sladkova.katerina@gmail.com

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.