Přeskočit na obsah

Mgr. Kateřina Matoušová

Vyučuji na Základní škole v Kunraticích na druhém stupni český jazyk a dějepis. Svou výuku mám promyšlenou a stále se měnící podle toho, o co jsem moudřejší. Mám na sebe podezření, že je mým koníčkem získávat neustále nové podněty, nejen k výuce. Věnuji se dílnám čtení, které považuji za výborný prostředek k podporování dobrého klimatu ve třídě, což je pro úspěšné učení nezbytné. V hodinách literatury se snažím skloubit prožitkové čtenářství, literární historii a teorii. Opustila jsem cestu slohu a raději se věnuji tvůrčímu psaní, a to i v rámci oboru. V oboru dějepis kultivuji historické myšlení, inspirací je mi kanadský didaktik Peter Seixas. Školní prostředí vnímám jako vzájemně se podporující komunitu všech účastníků, kterou se snažím kultivovat také jako koordinátorka školního parlamentu.

Své lektorské a facilitátorské dovednosti trénuji jako pedagogická konzultantka PŠÚ pro připojené školy v okrese Praha a střední Čechy. Profesně mě také velmi posouvá spolupráce se studenty, kteří u nás ve škole absolvují své praxe.

Zajímám se o pedagogiku volného času. Ráda se ve volném čase kulturně obohacuji, ať už v kině, v divadle, na přednášce nebo na koncertě nebo jen tak s přáteli u dobrého jídla a pití. Mezi mé zájmy patří cestování a houbaření.

Ráda pomáhám lidem najít si svou vlastní cestu k poznání. Věřím, že každý člověk, který hledá odpovědi, si zaslouží podporu a povzbuzení a dobrou otázku.

Od roku 2019 jsem certifikovanou učitelkou RWCT a od roku 2020 lektorkou kurzů RWCT. Navíc, s iniciály KM mi bylo kritické myšlení asi souzeno.

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.