Přeskočit na obsah

Mgr. Jana Línková

Od malička jsem milovala knížky a stále něco spisovala. A protože mě zajímají lidé, jejich myšlení a osudy, povolání učitelky českého jazyka bylo celkem jasnou volbou. Mou alma mater se stala Vysoká škola pedagogická v Hradci Králové. V současné době, už téměř deset let, působím na Základní škole Plhov v Náchodě.

Od začátku svého pedagogického působení jsem chtěla, aby moje výuka byla zábavná, ale zároveň vedla děti k přemýšlení, systematická, ale ne nudná a zkostnatělá, chtěla jsem v dětech pěstovat tvořivost a radost z učení. Ale jak na to?

Až jsem konečně v roce 2012 navštívila kurz Katky Šafránkové a Radky Hubálkové Čtením a psaním ke kritickému myšlení pro češtináře.Téměř okamžitě se ze mě stal velký příznivec RWCT. Hned jsem věděla, že touto cestou se chci vydat. Učení bylo opravdu najednou radostnější, ale také naplněné přemýšlením, čtenářstvím a diskusemi.  Od té doby jsem pravidelnou účastnicí kurzů RWCT. Jsou mi velkou inspirací a podnětem k přemýšlení.

Na naší škole se starám o knihovnu, ze které se snažím udělat co nejpříjemnější místo pro své žáky, a metody RWCT se pokouším aktivně používat nejen v českém jazyce, ale také ve výuce dějepisu. Nejraději mám hodiny, kde si s dětmi užíváme četbu a tvořivé pisatelství.

Jsem lektorkou kritického myšlení a také členkou skupiny pro čtenářskou gramotnost v rámci projektu Rozvoj vzdělávání na Náchodsku MAP 2. Ráda bych tak své zkušenosti a nadšení pro RWCT předávala i dalším zaníceným učitelům, kteří svou cestu v učení ještě hledají.

Nicméně i já se stále učím a jsem na cestě….

Kontakt: linkova@zsplhov.cz

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.