Přeskočit na obsah

Mgr. Jana Kopecká

Studovala jsem Pedagogickou fakultu v Brně, ale větší část mého učitelského působení je spojeno s Prahou. V roce 1989 jsem začala učit v základní škole v Kunraticích, kde pracuji dodnes.

První velkou změnou v mém učitelském životě bylo setkání s dramatickou výchovou a metodami, které se opírají o prožitek a hru. Následovaly kurzy kritického myšlení pod vedením Katky Šafránkové a Květy Krüger. Zaujal mne model lekcí s metodami, které vedou k hlubšímu porozumění textu. Díky nadšení obou lektorek se i ze mne stal velký příznivec RWCT. Byla jsem mile překvapena oč zajímavější a pestřejší je výuka, která je vedena v duchu myšlenek kritického myšlení. A navíc se z dětí stávali náruživí čtenáři. Jsem zastáncem myšlenky, že děti jsou takovými čtenáři, jaké vidí kolem sebe. Učitel – přemýšlivý čtenář – vychovává další přemýšlivé čtenáře.

Dostala jsem skvělou příležitost pracovat v týmu pro vývoj čtenářského kontinua – to byla další neocenitelná zkušenost, a především setkání se skvělými lidmi – odborníky. Díky této zkušenosti jsem se posouvala i čtenářsky a začala nahlížet a přemýšlet o textech z různých hledisek, které mne dříve ani nenapadly. A navíc mohu tuto zkušenost předávat i dětem – svým žákům.

V současnosti pracuji jako interní i externí mentor a svoje zkušenosti se snažím předávat mladším a začínajícím kolegům. Vedu kurzy kritického myšlení a semináře k dílnám čtení.

Kontakt: jana.kopecka@zskunratice.cz

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.