Přeskočit na obsah

Mgr. Helena Vávrová Menoščíková

Láska ke knihám mě přivedla ke studiu českého jazyka na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. K tomu jsem si zvolila ještě výchovu k občanství a anglický jazyk. Ale jak ke čtenářství přivést i žáky, to jsem se musela učit až v praxi na základní škole Plešivec v Českém Krumlově. Nejprve spíše intuitivně a ne příliš organizovaně. 

Po absolvování základního kurzu Čtením a psaním ke kritickému myšlení s Bohunkou Jochovou a Katkou Sládkovou jsem poznala, že to je směr, kterým se chci ve své práci vydat. Postupně jsem do výuky zařadila pravidelné dílny čtení a obnovila v naší škole knihovnu pro děti. Byla jsem také členkou čtenářského týmu v projektu Čtenářské školy.

Bohunka Jochová mě vedla i při certifikaci učitelky RWCT.

Velikou inspirací mi byly kurzy RWCT pro češtináře s Katkou Šafránkovou a kurz Rozvoj učitelských dovedností s Katkou Šafránkovou a Květou Krüger. Pomáhají mi také kurzy MBTI a formativní hodnocení s Jiřinou Majerovou.

V roce 2023 jsem absolvovala lektorský kurz pod vedením Kateřiny Šafránkové a Květy Krüger.

Zavedení principů RWCT do výuky mi přineslo velkou radost při pozorování toho, jak se žáci zajímají o téma, jak živě diskutují, píší a sdělují své názory a podkládají je argumenty. Proto budu ráda předávat své zkušenosti dalším kolegům a kolegyním, kteří hledají cesty, jak vychovávat samostatné a zvídavé čtenáře nejen krásné literatury.

Kontakt: helca.menoscikova@email.cz

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.

No fields found, please go to settings & save/reset fields