Přeskočit na obsah

Mgr. Hana Hartychová

dav

Moje rozhodnutí stát se učitelkou ovlivnila třídní učitelka, která mě učila fyziku a chemii na 2. stupni ZŠ. Cesta byla sice klikatější, ale o to zajímavější a přínosná. Po studiu na střední škole jsem nastoupila jako učitelka MŠ, poté učitelka výchov a vychovatelka ŠD na malotřídní škole. Později jsem nastoupila na Fakultu pedagogickou ZČU v Plzni a začala učit na velké škole v pražských Kunraticích, kde působím na I. stupni od roku 2008.

V mojí profesní dráze mě ovlivnil progresivní přístup a podpora pana ředitele Víta Berana, osobnost a profesionalita pedagogické konzultantky projektu Pomáháme školám k úspěchu Květy Krüger. Díky náročnému, ale zároveň velice podporujícímu vedení školy jsem absolvovala mnoho různých školení a kurzů, kurzy RWCT, mentorský kurz a dlouhodobý kurz MBTI Šárky Mikové, lektorský kurz RWCT pod vedením Katky Šafránkové a Květy Krüger, kurz FIE.

Srdcovou záležitostí je pro mě program Začít spolu organizace SbS ČR, o.p.s, kterého jsem také lektorkou. Díky Gender studies, o.p.s. a SbS ČR jsem měla možnost navštívit několik škol v Berlíně a Finsku, jejichž principy mě oslovily a ovlivnily můj pohled a přístup. Snažím se ve svojí výuce propojovat principy programu Začít spolu s metodami RWCT, poznatky z typologie MBTI, formativního hodnocení, Hejného matematiky a zahraničních stáží.

Jako učitelku prvního stupně mě nejvíce naplňuje, když vidím, že děti dokáží přirozeně spolupracovat s každým, pokud mají dostatek příležitostí a bezpečné prostředí. Zamýšlejí se nad textem, snaží se hledat a předkládat důkazy a argumenty, pokládají otázky. Když druhým dávají a samy dokáží přijmout konkrétní ocenění a konstruktivní doporučení ke zlepšení práce.

Kontakt: hhartychova@seznam.cz

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.

No fields found, please go to settings & save/reset fields