Přeskočit na obsah

Mgr. Dagmar Mikulášková

Jsem původem z jižních Čech, kde jsem studovala na gymnáziu v Prachaticích a pak na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích učitelství 1. stupně. Po ukončení studia na vysoké škole jsem nastoupila na Základní školu ve Volarech.  Po roce jsem se odstěhovala za manželem do Mnichu u Černovic, kde jsem také učila. Od roku 1992 působím na Základní a Mateřské škole v Dobroníně na Vysočině.

V letech 2004–2006 jsem absolvovala 80hodinový základní kurz RWCT, který mým snahám o konstruktivistické učení dal promyšlený základ. Od té doby se pravidelně účastním letních škol RWCT a letních škol zaměřených na čtenářství.

Jsem i absolventkou kurzu Začít spolu (2006) a koordinátorem ŠVP pro 1. stupeň na naší škole.

V roce 1995 jsem absolvovala kurz diagnostiky a nápravy specifických vývojových poruch učení, v roce 2001 kurz integrace dětí s SPU a kurz grafomotoriky. V letech 2002–2005 jsem absolvovala studium speciální pedagogiky, vybraných modulů. Mám desetiletou zkušenost s výukou sluchově postižených žáků, patnáct let se věnuji práci s integrovanými žáky. V práci s těmito žáky mi hodně pomáhají dovednosti, vědomosti a postupy získané z kurzů RWCT.

Přínosné pro mě bylo absolvování kurzu MBTI.

V roce 2000 jsem absolvovala knihovnický kurz se specializací na školní knihovny, v roce 2001 knihovnický kurz pro vedoucí školních knihoven a dvanáct let jsem pracovala jako vedoucí školní knihovny. Věnuji se aktivně podpoře čtenářství ve výuce.

V současnosti pracuji jako externí čtenářský mentor a svoje zkušenosti se snažím předávat dalším kolegům.

Spolu s Alenou Horskou vedeme základní kurzy Čtením a psaním ke kritickému myšlení, které můžeme prokládat ukázkami z naší praxe, neboť obě stále učíme.
I nadále se snažím zdokonalovat pomocí čtenářského kontinua ve čtenářství a ve formativním hodnocení.

Kontakt: mikuldada@seznam.cz

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.