Přeskočit na obsah

Mgr. Bronislava Podhajská

„Učíme se proto, abychom na každou otázku  znali odpověď“, s tímto motem jsem přicházela z VŠ PF v Hradci Králové na Základní školu 17. listopadu v Jičíně. Tehdy mé první učitelské kroky vedly ke zvídavým prvňáčkům, kteří toužili po objevování světa a lebedili si v získávání nových poznatků a dovedností. Jejich obrovská aktivita, elán i vnitřní síla byly tak nakažlivé, že dále podnítily moji vášeň k sebevzdělávání.

Vyhledávala jsem různá školení, semináře a kurzy, které mi přinášely do mé učitelské praxe řadu nápadů, činností a aktivit. Chybělo mi však něco, co jsem neuměla v tu chvíli pojmenovat.

Světlem na konci tunelu bylo pro mne setkání s Ninou Rutovou, neboť její semináře RWCT byly tím, co jsem hledala. Poté se přidávaly další osobnosti, které velmi pozitivně ovlivnily můj osobnostní rozvoj a učitelské dovednosti. Ať už to byla Katka Šafránková, Květa Krüger, Hanka Košťálová, Jiřina Majerová nebo Leona Mechúrová. Přidala se konstruktivistická výuka matematiky pana profesora Hejného a Odemykání dětského potenciálu s Janem Mühlfeitem. To vše umocnila moje opakovaná účast na Festivalu pedagogických inspirací na ZŠ Kunratice v Praze a uvědomění si skutečnosti, že je mezi námi spousta nadšených učitelů, kteří ví, odkud jdou, kde teď právě jsou a kam míří.
Díky těmto zkušenostem jsem se stala certifikovaným učitelem RWCT a poté absolvovala lektorský kurz.  Nyní se snažím učit s radostí a naplno, sdílím zkušenosti v rámci škol Královéhradeckého kraje (jsem členem MAP a Krajského kabinetu ČJ a literatury). K této vizi vedu také své žáky, probouzím v nich přirozený zájem o učení a badatelský přístup ve výuce. Rozvíjím jejich formativní sebehodnocení.
Mám zkušenosti s vedením čtenářských i badatelských klubů a dílen čtení. Kniha je můj velký přítel. Baví mne vymýšlet lekce zaměřené na čtení v oborech.

Už vím, že toto je moje cesta. Moc děkuji všem, kteří jste mě na ni zavedli, nyní se mnou kráčíte a budete mě i v dalších časech provázet. Jsem velmi potěšena, že jsem jednou z Vás.

Kontakt: brona.podhajska@seznam.cz

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.