Přeskočit na obsah

Mgr. Barbora Charvátová

Nejdříve jsem vystudovala střední pedagogickou školu, ale v rámci suplovaných hodin jsem přišla na to, že práce učitelky je pro mě mnohem zajímavější. Vystudovala jsem tedy učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Už od počátku své učitelské dráhy jsem hledala různé způsoby, jak učit „jinak“.

Neustále jsem byla a vlastně stále jsem ve své práci s něčím nespokojena a hledám další cesty, jak děti smysluplně a efektivně provázet jejich cestou poznání. Řadu let jsem působila ve funkci ředitelky menší základní školy, kde jsem v průběhu let pracovala se zajímavými a tvůrčími lidmi. Při této cestě jsem se účastnila zcela náhodně jednoho ze základních kurzů RWCT a v té době jsem netušila, že něco takového vůbec existuje. Principy programu jsem se pokoušela aplikovat ve své práci nejen v hodinách čtení. Ovšem největší inspirací se mi staly Květa Krüger a Kateřina Šafránková. Jejich přístup mě vedl k tomu, že jsem se do programu snažila proniknout více a více. Jim vlastně patří i velký dík za to, že mě i mou nyní už velmi dobrou přítelkyni Vendulku Noháčovou nasměrovaly ke společnému lektorování a splnění mezinárodní certifikace učitele RWCT. Tím má cesta určitě nekončí, těším se na další příležitosti, setkávání s podobně smýšlejícími lidmi i další obohacování své pedagogické práce…

Kontakt: barca.charvatova1@gmail.com

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.