Přeskočit na obsah

Dílna čtení o pocitech

Anotace:

Digitálně zpracovaná čtenářská lekce vytvořená pro práci ve vzdálené výuce se zaměřuje na pocity, které může prožívat postava rozečtené knížky. Žáci postupují podle přesných pokynů uvedených na počátku lekce. Práce samotná začíná vztahováním k vlastní osobě. Vzápětí žáci zpracovávají smajlíky různých výrazů, které popisují podle svého vnímání. Dále mají na výběr jeden ze čtyř obrázků lidských tváří, k nimž se také vyjadřují. Následuje čtení vlastní knížky a popis pocitů některé z postav do pracovního listu. Každou část celé lekce vždy promýšlejí nejprve samostatně a pak sdílejí se spolužáky. Na konci lekce vyplní a odesílají svoje hodnocení. Lekci si mohou učitelé upravit i pro práci ve třídě se žáky nejrůznějšího věku. Autorka také nabízí duplikaci, podle níž si učitelé mohou vytvořit vlastní lekci.

Zadání – ukázka:

Vyber si jeden z obrázků a popiš emoce, které prožívá postava na obrázku. Vymysli k popisu pocitů i situaci, v které se takto můžeme cítit. Potom sdílej s ostatními.

Odkaz na kompletní lekci on-line:

Autorka lekce: Kristýna Krečová

Připojit se na čekací listinu Budeme Vás informovat, pokud se na kurzu uvolní místo. Zanechte nám prosím Vaši platnou emailovou adresu.